kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

wheellau000
wheellau000 wheellau000
  • 01-12-2020
$53.46 would be the cost of a package with 18 slices of cheese! Hope this helped! Mark if correct!
Answer Link
ninjathan300
ninjathan300 ninjathan300
  • 01-12-2020

Answer:

$53.46

Step-by-step explanation:

The answer is 53.46 because 2.97 multiplied by 18 is 53.46

Answer Link

Otras preguntas

You could identify a sedimentary rock as a conglomerate because of which of the following? the amount of organic material in it the clastic nature of the rock
PLEASE HELP ASAP!!!! Thank you! Sorry about the bad picture quality!
PLEASE HELP Asap 12 POINTS
Using the future tense (the tense learned in this module), write about what you are going to do this summer. Make sure to include accent marks if needed. You n
Help it's due tomorrow plzz2 3 4
2. Which of the following does half-life measure? (Points : 3) alpha emission beta emission radioactive decay rate gamma emission
Many muslims live in Egypt, Nigeria, Pakistan, and Indonesia. Based on this information which conclusion is valid
PLS HELP ME PLS Regions at different latitudes around the world receive different amounts of solar radiation. Polar regions receive the least amount of solar ra
Which of the following statements is true about the poem “A Sight in Camp in the Daybreak Gray and Dim”? A.The speaker of the poem wishes he could learn
Can someone help??????