kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

Which term describes the example below? A child with a widow’s peak has a mother who is homozygous dominant for a widow’s peak and a father who is homozygous do
What is x+y+4x-3x+2y+ 3y
Identify true statements. (a) A sequence is either arithmetic or geometric. (b) An arithmetic sequence is either increasing or decreasing if common difference i
When the following is balanced, C₄H₁₀ + O₂ → CO₂ + H₂O, what is the coefficient of CO₂? a. 2 b. 4 c. 8 d. 10 e. 13
The last of Wilson's Fourteen Points called for
how many year and months did it take to build blackpool tower england
Any facts on string art? I can't find any!
A circle has an area of 16 pie square meters.  What is the circumference of the circle?  Please show how to solve.  Thank you
fun facts about Uranus the planet?
when did fair trade start