jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

People who regularly use implied meanings are _____. friends and politicians advertisers and journalists both of the above neither of the above
think about a bush in your back yard, is the bush alive according to the characteristics of life? why or why not?
The processes of urbanization, specialization, and trade in medieval Europe led to a decrease in economic opportunities for the lower class the growth of the mi
what is the unit rate for 72:36
What number is 10,000 less than 337,676?
To which of the following does the Reign of Terror apply? Select one: a. The terror that the French King imposed on the people as he tried to retain his positio
An important factor in the development of the British Empire in the 19th century was its __________.
If you were asked to write a summary of the 1968 presidential election, on whom would you likely focus significant attention? Gerald Ford John F. Kennedy Martin
4y=3/x^2+2, what is the value of x?
In the South Pacific Marines used coded messages sent in the _____ language.