jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

What kind of planning does a command economy use to maintain control
what is the part of a line that contains two points and all other points between them ?
Who invented moving pictures?
Johnson’s goals for a better America were supported by a. the hardships caused by the slumping economy. b. the prosperity resulting from the strong economy. c
If a drug that was an inhibitor of PP1 activity was ingested by a person Glycogen phosphorylase would be de-phosphorylated and inactive. Glycogen phosphorylase
CO2 enters and O2 escapes from a leaf via. A) stomata. B) grana. C) thylakoids. D) stroma.
Find answer find answer find answer find answer find answer
What is the 101st term in the sequence 997, 989, 981, ...? 197 189 1805 1797
What is the primary difference between Jefferson’s and Madison‘s beliefs about the bill of rights
How do you find the length of a circle