LaliatheWolf
LaliatheWolf LaliatheWolf
  • 12-10-2016
  • Mathematics
contestada

A 30-pack of paper towels costs $48.30. A 32-pack costs $49.60. Which is the better buy? Explain.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-10-2016
The one that is $48.30.  I hope it helps!
Answer Link
iamurqueen13 iamurqueen13
  • 12-10-2016
32 pack because u get two more for an extra dollar and 30 cents
Answer Link

Otras preguntas

Why did approximately 5,000 African Americans join Patriot militias or the Continental Army or Navy? A. to serve their country B. to earn wages C. to seek reve
Who were the first nations to settle in the New World and what did they do?
34 high school students were surveyed and asked how many siblings they have. The Dot Plot below displays the distribution of responses. What is the shape of the
In a population of humans, the frequency of blue eyes is 0.09. If having blue eyes is the recessive phenotype, what is the frequency of the recessive allele?
Convert 7.82km to centimeter .​
Sixth grade > K.7 Multiply fractions: word problems 94H The dolphins at the Logan Aquarium are fed 1/2 of a bucket of fish each day. The sea otters are fed 2
Help find the measure of R please. Step by step
Kym got 3 problems wrong on a test that had 25 total questions wa percent did sh get righ
(Help please!) Determine whether each statement is always, sometimes, or never true. Explain.1. The absolute value of a positive integer is a negative integer.2
What effects was Luddism likely to have over the course of the Industrial Revolution?