AylaWaters32206 AylaWaters32206
  • 15-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jake is comparing the price of 2 laundry service companies company a charges $20 per load in an additional $8 as service charges company B charges $24 per load and an additional $4 as survice charges

Respuesta :

caitalysse caitalysse
  • 15-11-2020
they’re both the same price
$20+$8=$28
$24+$4=$28

hope that helped
Answer Link

Otras preguntas

How many cups are in 1 gallon of water
how do I solve 9 1/9 - 5/6
A person sees a ball and kicks it, in part because of actions of the nervous system. Using the parts of the nervous system listed bellow, describe the path of n
what causes the earths crust to move ?
Concorde could travel 1 mile every 3 seconds.How many miles per hour (mph) is that?
All living things are either Eukarya, Bacteria, or Archaea. These three broadest categories in the classification of life are called _______.
What method of generating electricity doesn't make use of a rotating generator?
Force and Motion: Force changes _________.
Which of the following occurs during anaphase I of meiosis? (A) Formation of tetrads (B) Separation of homologous chromosomes (C) Crossing over (D) Separation o
Force and Motion: Force changes _________.