Angelcaoimdifren
Angelcaoimdifren Angelcaoimdifren
  • 02-10-2016
  • Mathematics
contestada

simplify 8 2(10 – r). a. –2r – 9 b. 7r – 18 c. 28 – 2r d. –2r – 18

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 06-10-2016
8 + 2(10 - r) = 8 + 20 - 2r = 28 - 2r
Answer Link
Lolbit408
Lolbit408 Lolbit408
  • 03-11-2020

Answer:

What the other guy said

Step-by-step explanation:

Sorry Im doing a test and trying to get points so I can ask questions

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP. I WILL GIVE BRAINLIEST! I'M HAVING SOME TROUBLE.
There are 15 girls and 12 boys in the class what is the ratio of boys to girls
which features of the edwards plateau make the area best suited for grazing livestock
A measure of how crowded with people a piece of land is, this is usually measured as the number of people per square mile. a Population Density b. Push-Pull Fac
During the war, what areas did the Americans control and what areas did the British control?
Why does Charlotte compare herself to Jonah.
Simplify the following expression.1/4 (24 - 16x)​
I really need help with this assignment can somebody please help me there are 7 questions? The assignment is functions.
There are 12 cans of corn in a case. Each can of corn is 10 ounces. If a case of corn costs $10.68, what is the unit price per can of corn? a. $0.09 b. $0.11 c.
Using cell references, enter a formula in cell B6 to calculate monthly payments for the loan described in this worksheet. The annual interest rate is stored in