ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost per bottle if a pack of 12 bottles of juice sells for $6?

Respuesta :

ClutchMode
ClutchMode ClutchMode
  • 01-10-2016
12/6 is 2 bottles for a dollar 
one bottle is 50 cents
Answer Link
ShawnMendes18
ShawnMendes18 ShawnMendes18
  • 02-10-2016
12/6 is 2 wholes so per bottle is 50 cents but 2 for $1
Answer Link

Otras preguntas

What motivated the Europeans to explore the seas
The President meets with the Prime Minister of the United kingdom The Supreme Court decides a case Congress passes a new environmental law Which constitutional
which occurred as a result of the war of 1812
Which of these is the most likely outcome of bulimia nervous if the illness is left untreated
When an ending to a story in unclear or uncertain, it’s
What is labor that requires minimal specialized skills and education called?
This image is an example of __________. visual metaphor irony stereotype satire
Many planets are formed by a process called accretion, where chunks of material are drawn to bigger chunks of material and are slammed together until enough mat
What is u-9=-7u+7 A. U=2 B. U=2 2/3 C. U=16 D. U=32
How has globalization affected jobs in industrialized nations?