pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

Estimate the angle of elevation from the trailhead to the summit.
How many prime numbers are there between 56 and 100?
How can i solve this f:d->R f(x)=x at power2/x-1
How do you say little sister, little brother, older sister, and older brother in Korean? I hope someone who actually know Korean can answer this question.
Can someone explain lesson 6.3 math boxes in everyday math regarding the missing numbers on the number lines
Can someone explain lesson 6.3 math boxes in everyday math regarding the missing numbers on the number lines
In the formula e = hf, if e is doubled and f is halved, what happens to the value of h?
Checking daughter's homework and need help!  Miguel ordered a party try of sandwiches for a birthday party.  During the party, the quests left 2/5 of the sandwi
A block of mass 3 kg slides down a frictionless inclined plane of length 6 m and height 4 m. If the block is released from rest at the top of the incline, what
An object of mass 2 kg has a linear momentum of magnitude 6 kg • m/s. What is this object’s kinetic energy?