brileesmithson brileesmithson
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $0.46 to buy 2 bouncy balls. If the bouncy balls both have the same price, how much
does it cost to buy 1 bouncy ball?

Respuesta :

laniehorn3943 laniehorn3943
  • 03-11-2020

Answer:

0.23

Step-by-step explanation:

Answer Link
miranamiami miranamiami
  • 03-11-2020

Answer:

$0.23

Step-by-step explanation:

2 balls cost $0.46, they all cost the same, so you divide $0.46 by 2 and get $0.23

Answer Link

Otras preguntas

divide and round the quotient as indicated 0.05413 / 0.0029
Solving a linear equation using the substitution method. 2y-x=3 y-x=4
What did the United States strive to maintain in European conflicts?
Which resources were most important to the powhatan and tlingit tribes?
what was invented by islam that changes our world today
How do you write 160% as a fraction, mixed number, or whole number in simplest form?
What is the underlying geologic explanation for why western south america is so different from eastern south america?
A bike cost $200 but is reduced by 30% in a sale. how much is the bike reduced by? what does it cost in the sale
Which statement best describes the art and architecture of the Great Mosque of Cordoba after it was converted into a church for the final time?
How to write 7,777.7 in words and numbers? Plz help!!!