willshanique3 willshanique3
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. $56/25gallons

Respuesta :

laylaschoolemail laylaschoolemail
  • 02-11-2020

Answer:

$2.24 per gallon

Step-by-step explanation:

$56/25gallons=2.24

Answer Link

Otras preguntas

The seventh term of the sequence -2, -6, -10, -14, ... is _____. -26 -24 -22 -20
jason ran 325 m farther than kim. kim ran 4.2 kilometers. how many meters did jason run?
what are a firms four major financial needs?
What is , 12-1x0+4÷2???
schools that offer programs the prepare students to directly enter the workforce are known as:
A bag contains 8 blue marbles, 6 green marbles, 12 yellow marbles, and 10 orange marbles. A marble is drawn at random from the bag. What is the probability tha
The commands on an Edit menu may change as a result of your actions. True or False
Which of the following statements best describes the effects of the civil war in Sudan? a. Somalia conquered Sudan. b. Sudan was split into three separate sta
Describe a situation where it is easier to use decimals than fractions , explain why .
Each pronoun should agree with its antecedent in