dasarah dasarah
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

P(t)=5.6(1.20)t anyone help please

Respuesta :

rwt4e5ytrwt rwt4e5ytrwt
  • 02-11-2020

Answer:

90

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

An 8-pound bag of apples costs $17.50. What is the unit price?
The Truman Doctrine stated that the United States would support Greece and Turkey with economic and military aid to prevent the spread of communism. This doctri
write an addition story problem. Have a classmate solve your problem.
Six rectangles each with a common base width of 2 have lengths of 1,4,9,16,25 and 36. What is the sum of the areas of the six rectangles?
What does infrastructure mean? A. the fundamental facilities and systems that serve an area B. the internal parts that hold a building together C. ranking str
Stalin signed a nonaggression pact with Germany because a. he wanted to protect eastern Europe. b. he and Hitler wanted to divide up eastern Europe. c. he hoped
how is finding a fractional number is the same as multiplying that fraction by a whole number
"that pile of dirty laundry is a science experiment and mother complained is a science experiment"this metopor or simile also what is the meaning
Select all that apply. The United Nations has two main tasks: keeping the peace choosing sides during times of conflict protecting human rights financing relief
Mark the statement if it accurately describes Isaac Newton’s achievements. a. He was a professor of mathematics at Cambridge University. b. In his book, Mathem