dominqueyoung56 dominqueyoung56
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

You buy rice at $0.71 a pound one batch of fried rice requires 5 pounds of rice how much does the rice for one batch cost

Respuesta :

Kaylamartir101 Kaylamartir101
  • 01-11-2020

Answer:

3.55 is your answer

Step-by-step explanation:

0.71 x 5 = $3.55

Answer Link

Otras preguntas

What is the slope of the line shown below?10(-6,3)5(12,5)5101610OAA.6B. -6C. -D. 6
Which of Mendel’s genes was first identified at a biochemical level 125 years after he first published his findings? which genes which he discovered are still
For 1960, the national debt was…….% of GDPIn the same year, the national debt was $0.3 trillion use this information to determine the GDP for 1960 $ trillion
Please ensure that you provide the important points (the x and y - intercepts, and the vertices),and please clearly label them on the Cartesian coordinate syste
-7(n - 2) + 2n = -5(n + 6)
7.) A jug of egg nog sells for $5.12One jug holds(128 punces. What is the unit priceper ounce?
Complete the following tables 1 and 3 only.
I need help with the hidden message. Help me please. Thank You I really appreciate it if you have helped me.
For which value of x does p(x)=-4 in the graph below
which statement is true about the cost of a frozen dessert?