adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

how do you turn 60% into a fraction in simplest from
How does Douglass succeed in learning to read and write, according to Chapter 7 of the Narrative of the Life of Frederick Douglass? A. Douglass sneaks and s
27+15+3 describe how you used addition properties?
what part of the cell contains most of the cell genetic information in the eukaryotic cell
What are the place values of the 6,s in 8,462,412,104
Which planet is small , with a rocky surface and an atmosphere?
What is the BEST definition of elasticity in economics? A. Elasticity of supply measures how the amount of a good changes when the producer hires more employee
Identify all the factors of 24
5x10^1 5x10^0 5 divided by 10^1 5 divided by 10^2 5 divided by 10^3 Please help me solve these problems :) or at least two.. one multiplication and one divisio
which of the following does not describe a major difference between the up country and the low country? A. Up country farms mainly grew corn, low country farms