steresiakimani
steresiakimani steresiakimani
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

Music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

ShaliaMckay18
ShaliaMckay18 ShaliaMckay18
  • 13-10-2020

Answer:

$120

Step-by-step explanation:

20*6=120

Answer Link
HurricaneTide
HurricaneTide HurricaneTide
  • 13-10-2020

Answer:

$120

Step-by-step explanation:

If lessons cost $20 per week, multiply the cost ($20) by the amount of weeks (6);

20*6= 120

Answer Link

Otras preguntas

I need the answers for 41,42,43 plz 20 points
A family has 8 girls and 4 boys. A total of 3 children must be chosen to speak on the behalf of the family at a local benefit. What is the probability that no g
What is the Green Revolution
Why was the second red scare important
Is the relationship shown by the data linear? If so, model the data with an equation. x y –9 –2 –5 –7 –1 –12 3 –17
Why are plants green?
Which angles are pairs of corresponding angles? Check all that apply A.1 and 3 B.2 and 14 C.1 and 6 D.3 and 7 E.8 and 9 F.5 and 12
question 15 please tell me how to work out the coordinates for B and D
find the speed of an object if it's going 400km in 5 hours
The length of a rectangle is 29 centimeters less than six times its width. Its area is 42 square centimeters.