LordSpaghet LordSpaghet
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 24 Oreo cookies cost $3.89. How much would 3 cookies cost? 5 cookies?

Respuesta :

OttisD
OttisD OttisD
  • 12-10-2020

Answer:

3 equals 49 cents 5 equals 81 cents

Answer Link

Otras preguntas

The sea dog francis drake sailed along the coast of _______
A giraffe runs at a rate of 32 miles per hour. Which equation models the situation? h = time spent running, in hours d = distance run in miles 32h = d 32d = h h
which is worse: mind control or physical control? in what sense are they one in the same? which is worse for winston: physical or psychological torture
please help i am confused.
An equilateral triangle has an area of 50 units 2. What is the length of each side?
An engineer would like to design a parking garage in the most cost-effective manner. He reads that the average height of pickup trucks, which is the largest typ
Brian Orcard supplies apple to markets in Albany. The apple can be packed into a large bag that holds 9 apples or a small bag that holds 6 apples. A market orde
if the impulse acting on an object is 100n waht is force acting on it if the time 1 s
talyn is riding her bike down the street at a speed of 15 m/s. If it takes talyn seconds to get to the end of the streets then how far was the street?
Calculate the average force with which the Sun pulls the Earth. It will help to know that rsun_Earth = 9.4E9 m.