Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

erandaniela6 erandaniela6
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

Step-by-step explanation:

Multiply 60.50 by 5.5

Answer Link

Otras preguntas

I need help in spanish
In the Greek government the rulers were called: Strombolists Strategoi Stringers Presidents
_____ may occur when a person who is attacked by a fierce dog later develops a fear of all dogs.
Simplify the following expression (70 points :D !! )
The psychologist jean piaget constructed a vivid, detailed memory of a nursemaid's thwarting his kidnapping after hearing false reports of such an event. his ex
Theresa has two brothers,Paul and Steve, who are both the same height. Paul says he is 16 inches shorter than 1 1/2 times Theresa's height. Steve says he's 6 in
Which sentence best describes life for African Americans at the end of the Civil War? Many Southerners forced African Americans to move north. They were treat
During the rule of the Mauryan Empire, Asoka expanded the empire, improved trade, and spread the ___________ religion in India.
an adaptation that helps amphibians move from place to place in water is a. eggs covered by jelly b. moist skin c. webbed feet d. a strong skeleton
what happened in 1848 after president William Henry Harrison died in the office and has continued to be the practice or filling a presidential vacancy ever sinc