bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A man who is red-green color-blind marries a woman who is neither color-blind nor a carrier for this trait. Which statement would best describe their probable
Pleaseee help!! ill Mark brainliest!!​
I don’t understand . Please help
The cylinder has a diameter of 11 inches and the height is 4inches. Find the volume of the cylinder. Round your solution to the nearest tenth
Querido Jorge: Estoy muy contenta porque el mes que viene voy a viajar a Montelimar para tomar unas vacaciones. He estado pensando en el viaje y quiero decirte
The diagram represents The Bermuda Triangle, a region in the Atlantic Ocean off the coast of the United States. AB, AC, and BC are midsegments. Use the Triangle
Conservemos nuestros recursos La comarca (region) de Cibao, en la República Dominicana, quiere promover (promote) el (1) del turismo rural a través de una serie
The --------- was the most responsible for the ethnic diversity that developed in washington during the years of growth
Which of the following is not apart of the family life cycle ?
What is the order of the cellular levels from smallest to largest​