tmathesonm03p0l975 tmathesonm03p0l975
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2 liter juice costs $2.50. Sam wants to know the cost per kiloleter

Respuesta :

jhemarschool jhemarschool
  • 02-10-2020

Answer:

0.002 is the kiloliter and if you multiply you get 0.005

Step-by-step explanation:

make me brainliest pls :)

Answer Link
asarenana1120
asarenana1120 asarenana1120
  • 02-10-2020

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

It's $6.25  because 2.50 x 2 = 5.00 so 5.00 = 4 liters and then divide 2.50 by 2, then add that to 5.00 and the answer is $6.25

Answer Link

Otras preguntas

What's the fraction for 2%
What's the fraction for 2%
Which is the appositive in this sentence? The lead actor in our school play, Jesse Phillips, auditioned for a part in a community theater production. a. Jesse
What is one third of 45
Which of the following statements is FALSE? bullying does not take the form of harassment assertive refusal helps resist peer pressure developing your identity
Shelby has ten $5 bills and thirteen $10 bills how much money does Shelby have in all
If 40% of a number is 56 what was the original number
the sum of three numbers is 79. The second number is 5 times the first, while the third is 16 more than the first. Find the number
Which one of the following pieces of writing would you be most likely to believe as true? a. An advertisement you receive in the mail regarding the benefits of
The feeling of fervent devotion toward one’s nation above all others is known as?