masson67
masson67 masson67
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

3. If a unit price label has a unit price of 13.5 cents per ounce, how much is the total price for a 24 ounce
package?

Respuesta :

chanheepink101
chanheepink101 chanheepink101
  • 02-10-2020

Answer:

324 cents or 3.24 dollars

Step-by-step explanation:

13.5 multiplied by 24=324

Answer Link

Otras preguntas

Help geometric sequence.
which of the following are key benefits of confucianism.
Find the perimeter of the given triangle
Which of the following helps the USPS processes mail as fast as possible? A) mailing letters and other items late in the day B) stamping mail rather than meter
Who says somtimes you dont have to be mean to hurt someones to hurt them and what does he or she meam
Bob bought a boat for $20.00 and sold it at a loss of $8.00. What was the selling price?
find the area of the figure.(sides meet at right triangle)
What was the motion picture patents company
Which statement is true?
which oh these developments helped launch the industrial revolution? check all apply