gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the temperature (°C) of 1.75 g of O2 gas occupying 4.60 L at 1.00 atm?
In a population of pea plants, 36 plants are homozygous for the dominant trait of yellow peas (YY), 48 plants are heterozygous for the yellow pea trait (Yy), an
which president used term the buck stops here and what does it mean
According to Henry, what body or bodies are allowed to tax colonists?
Why is mexico so big? (with an explanation if possible)
When you are not in close proximity to a friend, _____. you have an excuse to not keep in contact you forget that your friend existed you no longer have to tre
Find the equation of the line with y-intercept 6 and slope 3/5. (Enter the equation of the line in slope-intercept form)
Stephanie can paint 4 cars in 1 hour how many cars can she paint in 3.75 hours
What antibiotics are most effective against MRSalA?
Why did the Aztecs capture other tribes and killed them