Zaza2k7
Zaza2k7 Zaza2k7
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Answer this plzzzzzzz?

Answer this plzzzzzzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-10-2020

Answer:

Pretty sure it's $6.45

Step-by-step explanation:

So you need to find how much it costs to fix 1 pane.

For that you divide 17.20/8= 2.15

so to fix 1 pane it costs $2.15

Now you need to find the cost to fix 3 panes. Multiply 2.15x3= 6.45

So to fix another 3 panes he needs to pay $6.45

Hope this helps:)

Answer Link

Otras preguntas

1.Which sentence contains an adjective clause?    A. Pizza, which many people love, can also be nutritious.  B.Thin-crust pizza with low-fat cheese has fewer ca
Description of what is an ecosystem
How many cups are in 1 gallon of water
Can someone help me please!!!!!1.Grace and Allie are going to meet at the fountain near their houses.They both leave their houses at the same time. Allie passes
Description of what is an ecosystem
I would like to know if 2 kg is greater or less then 1500 g
You work at a fruit market. Bananas cost 50¢ a pound. A customer hands you a bunch of bananas that weighs 3 pounds. How much should you charge for the bunch o
How do you divide. Please help I can't remember.
To make curtains for a living room window for a customer, you will need three pieces of fabric in the following lengths: 3 feet, 3 feet, and 5 feet. What is th
Solve: K= 2(11 - k) + 14