animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

According to the video, what do many Personal Financial Advisors do to stay competitive? A. teach finance classes in schools B. constantly update their educatio
express (x-3)(x+5) as a trinomial
A shift in the supply curve can be caused by: A. a change in buyers' incomes B. a change in the price of a good C. a change in one of the determinants of supply
Find THe QUADRATIC equation 100 POINTS PLS HELP: (0,6),(1,6.5),(2,8),(3,10.5),(4,14)
Presented below is information related to copyrights owned by Ivanhoe Company at December 31, 2020. Cost $8,620,000 Carrying amount 4,300,000 Expected future
1Andrea has 3 tiles.One is a regular octagon, one is a regular pentagonand one is a regular hexagon.Andrea thinks the 3 tiles will fit together perfectly,as sho
what is the sum of the first 12 terms of the geometric series 200+100+50+25+...
_ Ba+_O2 =_BaO how do I balance this?
What are all of them??
Each nucleus of a cell contains: genes and chromosomes genes and chloroplasts chromosomes and chloroplasts chlorophyll and chloroplasts