demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

A linear inequality in one variable is a linear equation in one variable with the equals symbol replaced by an inequality symbol. True or False?
While having a discussion, Technician A says that you should never install undersized tires on a vehicle. The vehicle will be lower, and the speedometer will no
Calculate the speed of a car that travels 355km in 15 hours , a good answer please
How much is the essay portion worth?
Compare and contrast Asian Theatre to Greek and Roman Theatre. What elements are the same and what elements are different? Be sure to include not only the scrip
At the start of the week, Ladasha’s checking account had a balance of $34. She deposited $50 each day for three days. She made a $60 withdrawal on the fourth da
In a regional high school swim meet, women’s times (in seconds) in the 200-yard freestyle ranged from 108.5 to 140.6. Estimate the standard deviation, using the
S = { x ; x is a multiple of 8. 0 < x <30 } Describe this set in another method​
Does anyone know the answers to these?
You used to earn $76,000 a year in your old job! Suppose you return to college and earn an MBA, after which you get an upper-management position with Yum! Brand