eqemilychi5022 eqemilychi5022
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Students at Jefferson Elementary School made $3,045 selling 210 equally priced boxes of candy. Which is the best estimate for the amount each box cost?

Respuesta :

jambalamx
jambalamx jambalamx
  • 04-09-2020
3,045 = 210x

3,045/210 = 14.5


A good estimate of the cost would be:

$14.50
Answer Link
hellonice hellonice
  • 09-09-2020

Answer:

kjhvudyydxdcd

Step-by-step explan vfvvf o mb ation:

Answer Link

Otras preguntas

how is hydrofracking used to obtain natural gas from rocks deep in the earth?
What is “diminuito”?
Answer asap thank you?!!!!! 1.
The old woman was walking slowly. the kittens are playing there.​
“There was nothing to do but flop down on the shabby little couch and howl.” Which word in this quoted sentence indicates the couple’s poverty?
nhân tố nào không tác động tới sự thành lập của hiệp hội các quốc gia đong nam á asean
Find the slope between (1, -8) and (4, -1)
Which of the following had the GREATEST influence in creating differences in British English versus American English? International trade Isolation Globalizatio
Is there any number that when added to 0 is negative, and when subtracted by 0 is also negative?
Michael Jordan es muy alto. ______ es atletico.