avarod5
avarod5 avarod5
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP! Both problems. 7th grade math unit rates

PLEASE HELP ASAP Both problems 7th grade math unit rates class=

Respuesta :

jiya111111 jiya111111
  • 04-09-2020
A- $50 per hour
B- 27.5 miles per gallon
Answer Link

Otras preguntas

What is the experimental molar heat of combustion
Why is Fortinbras entering Denmark?
He ________ uses images and storytelling that relate to hispanic culture
A spider ate 25%, percent more bugs this month than last month. The spider ate 8 bugs last month. How many bugs did the spider eat this month?
why did the 1890 census say that the United States no longer had a frontier
Which of the following is the most likely impact of animals overgrazing on a patch of land A: Fertility of soil will increase B: Soil erosion will increase C:
When a specific story is reported widely on television, online, and in newspapers, this is called persuasive techniques. media literacy. mass media coverage. p
organisms in the aquatic ecosystem in the picture must be adapted to which abiotic factors
Sophia and Charlie brought potato salad to the company cookout. Sophia brought 2 quarts and Charlie brought 4 pints. How many TOTAL cups of potato salad did So
Which of the following arguments could best be used to support the statement, "The Compromise of 1850 increased sectional divides"? The Compromise of 1850 incr