johnsonesiah28 johnsonesiah28
  • 03-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP 30 POINTS

PLEASE HELP ASAP 30 POINTS class=

Respuesta :

zutzut
zutzut zutzut
  • 03-09-2020

Answer:

1) $16.32 per lap

2) $19.17 per lap

3) $23.25 per lap

Step-by-step explanation:

simply divide the total amount of money by the number of laps

EX:

2) 230 divided by 12 = 19.17

Answer Link

Otras preguntas

Write the equation for the area (A) in terms of width (w) of a playground if the length (l) is twice as long as the width (w)
At a grocery store, an uncooked beef roast is on sale for $4.99/lb. At the same grocery store,prepared roast beef is available at the deli for $2.99/100g. How m
96 is 75 percent of what number
I need help with the solution
. Which of the following is the correct linear model to fit this data? Number of Text Messages (t) 8 16 20 72 Bill Amount (b) $12 $14 $25 $28 A. b = 8t +
Who was the leader of the 54th massachusetts infantry?
why did salt become so important in early african trade?
suppose that y varies inversely with x. write an equation for the inverse variation.y = 2 when x = 3
Define: literacy rate.
Solve for all values of x: 9/x + 9/x-2=12