elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

if the temperature for the past 8 hours has been changing at a rate of -1.5 degrees each hour and it is currently 5 degrees the temperature 4 hours ago was
Why did England believe the colonists had to be responsible British citizens when they were an ocean apart?
how do you make a table into a graph
how were mesopotamian and egyptian civilizations shaped by their interactions with near and distant neighbors?
The water park says it has 2 times as many giant inner tubes as water sprinklers and 4 times as many sprinklers as water slides. The park has 16 water slides. H
A horizontal force of 350N is exerted on a 2.5 kg ball as it rotates uniformly in a horizontal circle of radius of 0.90m. Calculate the speed of the ball.
Flase congnet for fabrica
Which chef was known as the “chef of kings and the king of chefs”? Marie Antoinette Careme Julia Child Ray Kroc Auguste Escoffier
how many moles of methane are produced when 25.1 moles of carbon dioxide gas react with excess hydrogen
35,124 rounded to the nearest ten thousand