rulanyassin0406
rulanyassin0406 rulanyassin0406
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLS ANSWER FAST!! CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST!!!!

PLS ANSWER FAST CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST class=

Respuesta :

giselleorozco6
giselleorozco6 giselleorozco6
  • 01-09-2020
The price per pound of cinnamon is $5.25/0.75 lb is TRUE

The 0.75 lbs of cinnamon costs $5.25 is TRUE

Cinnamon costs $7 per one pound cannot be determined

5.25 lbs of cinnamon costs .75 is NOT TRUE

The weight per bag of cinnamon is 5.25 is NOT TRUE or CANNOT BE DETERMINED

hope this helped :)
Answer Link

Otras preguntas

What do stabilizing selection and disruptive selection have in common??
What is 918.59 rounded in the ten place?
After the Hellenistic civilization came to an end, A(its achievements were wiped away by Roman advancements. B(it affected European arts and culture for thousan
Need a paragraph What was the United States political problems between the time periods 1776-1801?
What is 3 9/20 written as a decimal?
How do l work this out?
How can anger affect eating habits? Select the two correct answers. A. It can reduce appetite. B. It can reduce hydration levels. C. It can lead to poo
Anya makes 14 baskets during her game. some of these baskets were worth 2 points and others worth 3 points. in total, she scored 30 points. write and solve a sy
What is the gcf of 45, 18, and 39?
An epic is best described as what?