cityababynatanah
cityababynatanah
11-09-2016
Mathematics
contestada
unit rate for 4 boxes for $6
Respuesta :
nobillionaireNobley
nobillionaireNobley
13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 34+ )
Otras preguntas
Will someone please explain how to do -(7c-18)-2>0 Step for step??? I don't understand how to.
Chiang picked 12 apples. She gave 1/6 of the apples to each of her 5 friends. How many apples did each friend get?
What is a Roman God's fiery mountain?
767074 rounded to the nearest hundred thousand
How to translate equation into a sentence. 7(p+23)=102
The value of 7 in 67908 is blank times the value of 7 in 74702
How does oxygen enters the blood and is transported to the cells
what is 28.09 rounded to the nearest tenthvis
What is 2069 rounded to the nearest 1000
Who was John Howe ( American revolutionary war) and why did he matter to our history?