uz3qr3yr2r uz3qr3yr2r
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $204.00 to buy beef to make 180 burgers. What will the cost be to make 80 burgers?

Respuesta :

coolmanthegreat03
coolmanthegreat03 coolmanthegreat03
  • 01-09-2020

Answer:

It would cost $90.66

Step-by-step explanation:

because 180 dived by 204 equals 1.13 then times that by 80 and there's your answer

Answer Link

Otras preguntas

What is iron deficiency anemia
what is a absolute value of 1-31
In the electron cloud model of the atom, an orbital is defined as the most probable(1) charge of an electron (2) conductivity of an electron (3) location of an
Which substance cannot be broken down by a chemical change?(1) ammonia (2) mercury (3) propane (4) water
During the Neolithic revolution productuion of a food surplus led directly to
In the 1930s, newspaper comics entertained people by making them laugh and offering
what is the capital of jordan?
Who were the Boers? A. Africans who followed traditional beliefs rather than Christianity B. Indian soldiers who served the British East India Company C. Dut
Two functions, y = |x - 3| and 3x + 3y = 27, are graphed on the same set of axes. Which statement is true about the solution to the system of equations? (1) (3,
Which notation represents an atom of sodium with an atomic number of 11 and a mass number of 24?