brooklynodie84 brooklynodie84
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-gallon jug of juice for $11.04 22-pint jug of juice for $26.18

Respuesta :

7947789
7947789 7947789
  • 01-07-2020

Answer:

2 gallon jug of juice for $11.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

the silver Town people went to a fancy restaurant after the big event Grammy gave us a $15 tip if the tip was 20% of the cost of dinner how much was dinner
in the Scarlet Ibis the only person who believed in doodle was
Can someone Please help with this Geometry question, thanks!
What is 85/35 simplified?????pLeAsE help asap
Christy solved this problem. A store charged a customer $445.50 for 150 floor tiles . What is the price of each tile? Christy thought the answer was $2.97. Is
In August Emily’s clothing store sold 460 shirts with the ration of short sleeve to long sleeve being 3:7. How many short sleeve shirts where sold?
What were the benefits to US for getting involved in imperialism? What were the drawbacks? How did the world view the US before and after they started imperiali
Fill in the blank: El decide ponerse la ______ roja. A. abrazo B. aeropuerto C. suaverta D. corbata
When a plant cell is placed in salt water, the cell is affected and changes size. What part of the cell will be unaffected? A)The Cell Wall B)The Vacuole C)The
The group of words as hard as ice represents a a. Similie b. Metaphor c. Hyperbole d. Understatment