hsbshauus
hsbshauus hsbshauus
  • 05-06-2020
  • Mathematics
contestada

IM BEGGING SOMEONE TO HELP ME FILL IN THE BOXES :( ?

IM BEGGING SOMEONE TO HELP ME FILL IN THE BOXES class=

Respuesta :

mynameismasterS mynameismasterS
  • 05-06-2020

Answer:

1.  x =-2, y=6

2. x = 0, y = 0

3. x=2, y=10

Step-by-step explanation:

It will take a long time to explain. If you need explanation, tell me.

Answer Link

Otras preguntas

A 2-pound bag of potatoes costs $0.96. What is the price per ounce?
What number is two less then nine hundred and one
1.slope of distance time graph gives______in the case of uniform motion.2.The magnitude of velocity and______will be equal if motion is along a straight path.​
How u solve these I don’t get it :h
What is the inverse of the function f(x) = 3x – 2? f-1(x) =
Help help help help help help help help help help help plss
Solve the word problems. The price of a bed was $2600. MDM Yap bought the bed and had to pay an additional 7% GST. (a) What was the amount of GST she had to pay
Length of path for the above example
4x+1+8-x+5x-2=23 linear equations
During transformation, a. a prokaryote is changed into a eukaryote. b. a cell takes in DNA from outside the cell. c. foreign RNA is inserted into a plasmid. d.