mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

Which chemical equation best describes the reaction of potassium metal with fluorine gas to form solid potassium fluoride? A. K(s) + F2(g) → KF2(s) B. K(s) + F(
What is the highest mountain on each continent?
if Xx8=y is the rule,and the value of x is 4, what is the value of y
explain in steps how to graph this linear inequality 2x+3y > -2
Heat is released when H2 gas and O2 gas react to form H2O. Why? A. Breaking the H–H bond in H2 gas releases heat. B. Breaking the O–O bond in O2 gas releases he
write a system of equations and solvea class of 195 students went on a field trip. They took 7 vehicles,some cars and some buses. find the number of cars and nu
How to find the reference angle of -11pi/3 ?
What was the major purpose of the Truman Doctrine?
a subway train starts from rest at a station and accelerates uniformly at 1.8m/s^2 for 15 sec. then it runs at a constant speed for the next 35 sec. before dece
Molecular scientists can read the DNA code and compare the DNA of different organisms. This concept is used in molecular clocks to determine which of the follow