ariannaleija
ariannaleija ariannaleija
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

I NEED HELP WITH THIS

I NEED HELP WITH THIS class=

Respuesta :

liliirvingbrown
liliirvingbrown liliirvingbrown
  • 14-05-2020

Answer:

(i think it is for q6 so) $6

Step-by-step explanation:

4.50÷3=1.50 (that's for 1 pound of fudge)

1.50×4=6

Answer Link

Otras preguntas

What is one reason it is nessacery for humans to eat fat?
x - 3y = -3 x + 3y = 9
A(n) ________________ is a software tool for specifying the content and format for a database report.
Which undefined terms are needed to define parallel lines? a. Point, lineB. Point, coplanarC. Line, planeD. Coplanar, line
The westphalian idea of the sovereign equality of member states is
In which country of east asia has confucian philosophy had the least influence?
Joseph bought some t-shirts and a pair of trousers. He bought 4 t-shirts that each cost the same amount of money and the cost of a pair of trousers is $17. Jose
How much work is done if you push a box 200 meters with a force of 35 newtons answer?
What is the maximum number of electrons that the d-orbitals can hold?
A nucleotide consists of a phosphate group, a pentose sugar, and a __________________, all linked together by covalent bonds. potassium-containing base polypept