lightningmcqueen410
lightningmcqueen410 lightningmcqueen410
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

$3.50 for 1/2 pound of cheese

Respuesta :

jayfeather249
jayfeather249 jayfeather249
  • 14-05-2020

Answer:

two pounds of cheese would be $7.00

Step-by-step explanation:

because if you add the price for half a pound plus itself you would get $7.00

Answer Link
ales196
ales196 ales196
  • 27-05-2021

Answer:

7.00 1 pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

7. I like----- a. that old Spanish song b. old that Spanish song c. that old song Spanish d. that Spanish old song
Which is an example of an automated process? a) when sentiment analysis tells you what customers think of a new service b) when a data analyst uses data mining
find the n term of this number sequence 15 12 9 6
Identify a condition for a patient and determine the clinical pathway that the patient will take. Identify at least three types of health services (for example,
Can someone help me with this plssss it would help so much! (IM GIVING LOTS OF POINTS!!!!!!!!)
A country produces two goods, gadgets and widgets. Last year the country produced 15,000 gadgets and 12,000 widgets. This year it produced 17,500 gadgets and 12
Complete the sentence with the correct response. In companies that place a high value on consensus, there is a tendency to prefer the model.
The chief financial officer of Allied Corporation is setting up two production work shift pay schedules. Swing shift workers are to receive 1/12 more pay than d
importance of bacteria to food preservation
the linear equation of the line in slope-intercept form