Seudónimo Seudónimo
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

A package of meat weighs 3.5
pounds. The price per pound is
$1.50. What is the price of this
package?

Respuesta :

asdfghjkll175
asdfghjkll175 asdfghjkll175
  • 14-05-2020

Answer:

YEET the answer is... Drumroll... $5.25!!!

Step-by-step explanation:

Hope the enthusiasm helped cheer you up! I'm a little down right now so I might need some too haha

Answer Link

Otras preguntas

Small children have a tendency not to eat a variety of foods, which can harm them in early development. A mother brings her daughter to the pediatrician with th
18) choose all of the adjectives including articles in the following sentence the zany scientist performed odd experiments to entertain the audience.​
Michelle, Laura and Angel are in the long jump for their track team. Michelle jumped 315 meters and Laura jumped 3310 meters. Angel’s jump was longer than Miche
HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
How does geography, climate and culture affect our country’s cuisine?
Please help with this assignment.
Give an expression that generates all angles coterminal with each angle. Let n represent any interger? 1. 60° 2. 120°
Monica is a lawyer who earns $8,322.65 every month. She spends $830.98 on rent, $210.36 on food, and $120.45 on gas every month. After these expenses, she has $
What is the first derivative of the following function: f(x) = aexp(-bx)
What was one of the most important effects of the War of 1812