KayDollarz
KayDollarz KayDollarz
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

If gas costs $4.55 per gallon, how many whole gallons of gas could you buy with $12.00? (Make sure to answer with a whole number.)

Respuesta :

esaiasdejesusp73plq
esaiasdejesusp73plq esaiasdejesusp73plq
  • 13-05-2020
7 dollars using the Rise over run
Answer Link
YackSmack
YackSmack YackSmack
  • 01-02-2021

Answer:

g

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A solution is 0.0433 m lif. what is the molarity of the solution if the density is 1.10 g/ml
The last anwser to 2 is 83.6..... can anyone help with 1 or 2 please it’s urgent
2(7x+5)=5x-8 Prove: X= -2
What is 2 + 2 pls I'm doing this on purpose
Claudia is going to walk 30 miles for a charity event this weekend. If she can walk 1.8 miles every hour, how many hours will it take her to walk the 30 miles?
Help with question 3
fanny wanted to become a lawyer so he could _____ for troubled teens
In which economic system does the government control all economic decisions? A. Socialism B. Communism C. Capitalism
In late summer of 1781, Washington’s troops trapped Cornwallis’s army at _____.
Which implicit element of the analogy in these lines is analogous to "family worship"? Breakfast over, Aunt Polly had family worship: it began with a prayer b