jjjjjjgegi7401 jjjjjjgegi7401
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

Jay bought 15 tee shirts for $68.40. What was the unit price of the tee shirts?

Respuesta :

sriposani9 sriposani9
  • 13-05-2020

Answer:

$4.56

Step-by-step explanation:

68.40/15

Answer Link

Otras preguntas

Choose the correct answer: whats the answer?
(true or false) the mass needed to sustain a nuclear chain reaction is known as the critical mass.
how do I do this correctly?
find the value of a if x+12x²+4x+9a​
Handwritten solution required
In a race the second place finisher crossed the finish line 1 1/3 minutes after the winner. The third place finisher was one and one 1 3/4 minutes behind the se
National press, literature, and modern Western education have played pivotal roles in fostering the development of nationalism in various societies. The nationa
Evaluate 6 + 4/a + b/3 when a=4 and b=3.
write a letter to the editor of daily newspaper highlighting the problem people face in your village and also write few solutions ​
no of the building with take velocity of 15mls at an angle of 66° to the horizontal. Find 0 g all ing 2-b) A stone is projected horizontally from the top of the