Lulured
Lulured Lulured
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

For number 3 I don’t rlly get it

For number 3 I dont rlly get it class=

Respuesta :

iamraeveronica
iamraeveronica iamraeveronica
  • 04-05-2020

Answer:

D

Step-by-step explanation:

         :)

Answer Link

Otras preguntas

A package of 12 pencils costs $2.04. Based on the cost of this package, what is the cost of 1 pencil?
Which is true about the line whose equation is y + 2 = 0?
WHAT IS THE PYTHOGERON TRIPLETS IF ONE NUMBER IS 36
Please select the word from the list that best fits the definition Chinese scholar who wrote Historical Records
What two decimals are equivalent to 5.300.
A class of 25 students was asked what their favorite season was. 12 students said Fall. 18 students said Summer. 10 students said both Fall and Summer. How many
60f=86 and I need to divide 60 from both sides but I don’t know how
What is the Tea Party? a gathering of Democrats in the White House Rose Garden a movement of political conservatives a nickname for the Republican-controlled Ho
Reread lines 7-12. What is the speaker thinking about in this stanza? ​ A. A woman named Lenore ​ B. The ghost who is knocking ​ C. His guilty consc
A human digestive enzyme breaks down its substrate at a fast rate at 35 °C. What would occur if the enzyme and substrate were kept at 75 °C? A The enzyme would