ambertheqt ambertheqt
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math! Please help :)

6th grade math Please help class=

Respuesta :

Beardington Beardington
  • 01-05-2020

Answer:

2.50$

Step-by-step explanation:

4 / 8 = 0.5

0.5 x 5 = 2.5

Answer Link
emmanuelobe7 emmanuelobe7
  • 01-05-2020

Answer:

2.50

Step-by-step explanation:

basically, the price will always be half of the amount of apples

Answer Link

Otras preguntas

What will it cost to carpet a rectangular floor measuring 27 feet by 30 feet if the carpet costs 19.46 per square​ yard?
Please help !! What type of evidence does the students use in paragraph 2 of the essay
Many new blocks will be built( chang passive to Active voice​
what is the process called when we make a copy of our DNA and then turn it into a string of amino acids a)protein synthesis b)mitosis c)meiosis d)cancer
Uses of internet write in point.​
Ms Greene class has two chameleons. Lumpy total length is 12 inches and Larry is 6 inches. Each of their fails is twice as long as its body. How long is lumpy t
I’m confused:/ can somebody help me??
please help me (-3)2 + (-2)=​
( Giving Brainiest ) In your opinion, which monument or memorial in the National Mall is the most significant? Use evidence from your research to support your o
start with 3 breads and 2cheese. how many products are made? and what are the leftovers?​