LavishLavendar
LavishLavendar LavishLavendar
  • 14-04-2020
  • Mathematics
contestada

You buy 2.3 pounds of apples for
$1.43 per pound. How much do
you spend?​

Respuesta :

annalouise99 annalouise99
  • 14-04-2020

Answer:

$3.30 ($3.289)

Step-by-step explanation:

2.3 times 1.43 = 3.289 rounded to 3.30

Answer Link

Otras preguntas

What is the most abundant fossil fuel? A. Oil B. Wood C. Gas D. Coal
how many decameters are there in 14 meters
Which of the following is not an example of a mineral crystal shape? A. Calcite B. Kryptonite C. Quartz D. Pyrite
what word matches a small amount of something like a seasoning for food
Which odorless, colorless, and tasteless resource is considered cleaner than other fossil fuels?
Why is it when you step out of the shower in a warm bathroom you start to shiver
List two types of organelles
A specialist who diagnoses, treats, and prevents disorders and diseases of children is a/an A. podiatrist. B. oncologist. C. pediatrician. D. obstetrician.
The Massachusetts Bay Colony was established in New England by The Catholics. the Separatists the Puritans. the Pilgrims.
How is life verified if we know not of each other's consciousness?