ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries costs $3.
How many packages of blueberries can
you buy with $12?​

Respuesta :

AvaGreene
AvaGreene AvaGreene
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Because 3×4=12

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Simply divide 12 dollars into 3 dollars and you should get 4 :D

Answer Link

Otras preguntas

Select the examples of how fragile sites can be responsible for phenotypic abnormalities
Find the sum of the integers in the circle. I dont know what to do....What do I do?
the girl boy ratio is 10 to 2 if there are a total of 24 students how many girls are there.
Which was NOT a major accomplishment of Byzantine culture? A. The creation of spectacular mosaics B. The Cyrillic alphabet C. The Aeneid D. Illuminated manusc
Which of the following is a phase in the cell cycle? Question 2 options: a. G1 phase b. G2 phase c. M phase d. all of the above
(-1+6i)+(1-5i)[tex]( - 1 + 6i) + (1 - 5i) [/tex]
What is an imaginary line that runs along the middle of the earth dividing the north and south? Question 1 options: Relative location Equator Prime Meridian Reg
Find the sum of the integers in the circle. I dont know what to do....What do I do?
What action cost President Franklin Roosevelt a great deal of support and triggered a split in the Democratic Party?
(7x^3-6+5x^2)+(6x^4-2-6x^3)+(4x^2+3x^4+8x)