swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

Identify the dependent clause. During the Revolutionary War, the British ship Serapis had to surrender to the French Bonhomme Richard even though the Bonhomme R
STOP WITH THE LINKS! please? Help? NO LINKS!?????
A cube pyramid has 7 at its base and 9.4 for its height what is the answer?
Lakshmi has a sample of ammonium nitrate (NH4NO3) that has a mass of 40. 10 g. She knows that the molar mass of NH4NO3 is 80. 0432 g/mol. To the correct number
what political role did women play in the transformation of sa from 1970s to the 1990s​
Which keywords/phrases would an author use for cause and effect?
The sides of a fair number cube are labeled 1, 2, 3, 4, 5, and 6. What is the theoretical probability that the number cube will land with the number 5 facing up
An electrician has an income of $41,500. The income tax the electrician has to pay is 12%. What is the amount of income tax that the electrician has to pay? A)
$6500 for 5 years at 5.5% compounded monthly
Write -1.7 repeating as a fraction