amber1235 amber1235
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

The answer please.......

The answer please class=

Respuesta :

lockdot16
lockdot16 lockdot16
  • 03-04-2020

Answer:

c

Step-by-step explanation:

please give brainliest

Answer Link

Otras preguntas

6. Carrie buys 4.16 pounds of apples for $5.20. How much does 1 pound cost?
Explain, using complete sentences, the Transitive Property of Equality in geometric terms.
What is the correct order of steps in the naturalization process? A. 1. Fill out application paperwork. 2. Undergo a background check. 3. Receive a decision abo
What 3 dividenb by 186 long divison
your soccer team wants to buy t-shirts. you call two different companies about prices.company a has a 50$ fee to set up the logo, and it is $15 price per T-shir
lf a+b=10 ,ab=21 then a^3+b^3=​
3) 15 – 7x = 2 + 3(1 – 3x)​
Fiona draws a circle with a diameter of 14 meters. What is the area of Fiona's circle? Ο 7πm2 Ο 14πm2 Ο 28πη2 Ο 49π m2
which aspect is important to consider when writing dialogue? A the characters should speak grammatically correct sentences. B the characters should speak in sho
please find how to prove that