katevanderpyle katevanderpyle
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

If 8lbs of apples cost 12.48, how much is 1lb of apples

Respuesta :

tinasoooltp1981 tinasoooltp1981
  • 03-04-2020

Answer:

$1.56

Step-by-step explanation:

You have to divide the cost $12.48 and divide it with the 8lbs and it gives you $1.56, if your not sure that its the right answer than just multiply the answer with the 8lbs, your welcome!

Answer Link

Otras preguntas

Somebody help me grid math is my hard for me.
The mean of 5 numbers is 8. The numbers are in the ratio 1 : 1 : 2 : 3 : 3 What’s the biggest number possible
what literary nonfiction has in common with fiction.
One mixture contains 6 fluid Ounces of water and 10 fluid Ounces of vinegar. A second mixture contains 9 fluid Ounces of water. How many fluid Ounces of vinegar
A triad and a cluster are two different names for the same chord. True False
Explain in your own words how you determine what the cooresponding parts are of a triangle Please help!!!!!!!!!!!
Help math math math ASAP ASAP
Write a scene that happens in a parking lot between a teenager and a man in a convertible. word count 125
Which could best be used to explain why bacteria can infect a person very quickly?.
HELP HELP me find the missing answers