robloxgirl68801
robloxgirl68801 robloxgirl68801
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

I need help! Please?

I need help Please class=

Respuesta :

darsqasim darsqasim
  • 02-04-2020

Answer:

Its a

Step-by-step explanation:

Just divide any one of the cost with the pounds. Ex. 20.72/8=2.59

Answer Link
savannarodriguez savannarodriguez
  • 02-04-2020

Answer:

2.59

Step-by-step explanation:

Simple! You must divide the number of pounds by the cost to get the price for 1 pound.  Or, set up a proportional table:

7.77  = x amount of dollars

  3    =   1

Or:

Divide 7.77 by 3:

7.77 / 3 =2.59.

Answer Link

Otras preguntas

All of the above ???????
Jenny borrowed $500 for five years at 4 percent interest, compound annually. What is the total amount she will have paid when she pays off the loan
A technician experimentally determined the boiling point of octane to be 124.1°c. the actual boiling point of octane is 125.7°c. calculate the error and the per
Emily is packing her bags for her vacation. She has 6 unique Fabergé eggs, but only 3 fit in her bag. How many different groups of 3 Fabergé eggs can she take?
Type of verbal . Participle , gerund, infinitive. What's the verbal phrase??!?
A computer lab is an example of what type of network
What is the purpose of the biogeochemical cycles?
What is 23,000,400,000,158 in word form
Please answer the blank
You have been hired to upgrade a network of 50 computers currently connected to 10 mbps hubs. this long-overdue upgrade is necessary because of poor network res