emaan99 emaan99
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

A shop sells fruit. Chen buys 2 apples and 3 bananas. He pays £2.35. How much is one banana.

Respuesta :

angelina200604 angelina200604
  • 02-04-2020

Answer:

45p a banana

Step-by-step explanation:

2+3=5

235/5=45

Answer Link
tarleyfrida120
tarleyfrida120 tarleyfrida120
  • 02-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

One banana cost 1.10

So the price for one banana cost 55p

Answer Link

Otras preguntas

What do the letters ""zip"" stand for in the united states postal code?.
HELP: You have needed a lot of help at home lately but your child thinks that friends are more important and is not listening to you. What do you do?
Write a persuasive paragraph on whether or not you think the mask mandates should be enforced in schools
Can you guys help with this pleaseeee
what makes rna and dna polymerase different? select all that apply.
Do you think flowers are important to mindkind? If yes explain why in your own words please it would mean a lot!!
a dna code sequence is a-t-t-c-g-g-c. what is the rna complementary sequence?
How many miles are there in 86.88 kilometers?
Read the poem "Sonnet in Primary Colors" by Rita Dove. How does this poem resemble an Elizabethan sonnet? It contains exactly 14 lines. It has no set rhyme patt
Drug abuse __________ Question 2 options: does not include misusing drugs prescribed by a doctor. is the use of narcotics to relieve pain after surgery. refers