soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are the muscles called when we don't have to tell them what to do?
Andrea deposited $300 in a savings account that pays 3% simple annual interest. How much interest will Andrea earn at the end of 3 years?
what is 130% of 20 i do not know
Which organelle converts the chemical energy stored in food into compounds that are more convenient for the cell to use? A. chloroplast B. Golgi apparatus
If one line is skew to another, then they are ___ coplanar
oranges each$0.38 Apples each$0.26number 21
If you cut or burn yourself while working, what should you do?
Which expression shows 27 + 36 as the product of their greatest common factor and the sum of two whole numbers with no common factor? ​A. 9(3+4)9(3+4) ​ ​ B.9
What is star wars about people
What is the gcf of 48 72?