lamariousreeves333 lamariousreeves333
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

If Darnell can buy 10 cases of water for $30.00, how much would it cost for 15 cases

Respuesta :

jazeesims22 jazeesims22
  • 01-04-2020

Answer:$45

Step-by-step explanation:

divide 30 by 10 which equals 3 and then muliply that by 15

Answer Link

Otras preguntas

Using the information from Paul Hewitt's Conceptual Development Practice Page 25-1 and the image below, answer the following question.Image of a wave with two r
________ is learning that occurs from witnessing another person perform a behavior.
1. Se sugiere buscar una casa en un barrio seguro (safe). 2. Se insiste en mirar los baños, la cocina y el sótano. 3. Se recomienda comparar precios de varias
Explain how the water cycle removes pollutants from earth’s water
Which equation represents a circle with the same center as the circle shown but with a radius of 2 units
Students at a liberal arts college study for an average of 10 hours per week with a standard deviation of 2 hours per week. The distribution of their study time
At 298 K and 1 atm, bromine is a liquid with a high vapor pressure, whereas chlorine is a gas. This provides evidence that, under these conditions, the forces a
Many universities provide physical or electronic bulletin boards to facilitate ride-sharing and exchange of used books among students. These bulletin boards inc
What are control layouts? What are the two primary control layout options?
During Mardi Gras and Ash Wednesday, a big celebration in Martinique, the inhabitants wear which specific colorsfor this day? blue, white, black pink, blue, re